Publikace a předměty

Zjistěte více o publikacích a předmětech, které se u příležitosti oslav 40 let pražského metra dostaly do prodeje!


První část Encyklopedie MHD v Praze věnovaná obecné historii a současnosti pražské MHDDruhá část Encyklopedie MHD v Praze s katalogem vozidel městské hromadné dopravy

Encyklopedie pražské MHD

Jedním z příspěvků k oslavám čtyřicátého výročí zahájení provozu pražského metra je i zahájení nového dlouhodobého vydavatelského počinu DPP. Od posledního vydání Historie městské hromadné dopravy v Praze uplynulo už téměř deset let a je beznadějně vyprodaná, stejný čas uplynul od vydání knížky 30 let pražského metra a mnoho let uplynulo i od vydání Kolejových vozidel pražské MHD a Autobusů a trolejbusů pražské MHD.

Připravuje se proto dílo nazvané Encyklopedie MHD v Praze, které bude vydáváno postupně ve formě dvou samostatných tematických řad, které si ale zájemci budou moci vzájemně libovolně kombinovat. Encyklopedie bude mít podobu dvou šanonů s kroužkovou vazbou, jejichž obsah bude během následujících dvou let postupně vydáván ve formě určitých tematických celků. První díl je věnován obecné historii a současnosti pražské MHD, zatímco druhý obsahuje katalog vozidel městské hromadné dopravy, obdobný předchozím úspěšným knižním vydáním.

Výhodou nového uspořádání vidíme v tom, že si uživatelé budou moci jednotlivá témata seřadit i podle vlastního uvážení. Protože se počítá v dalších letech pochopitelně i aktualizace údajů ve formě jednotlivých nových listů (to bude obzvlášť výhodné u katalogu vozidel), mohli by tak zájemci mít neustále k dispozici aktuální podobu, aniž by si museli kupovat další samostatná vydání. Věříme, že nová podoba zpracování historie MHD v Praze bude pro zájemce o tuto problematiku přínosem. Jako první vychází v obou řadách kapitoly věnované bohaté historii pražského metra a jeho vozového parku.

Ceny včetně DPH:

1. díl Encyklopedie pražské MHD – Historie a současnost

Šanon (obal) : 150 Kč
Vklad: 450 Kč

2. díl Encyklopedie pražské MHD – Katalog vozidel

Šanon (obal): 130 Kč
Vklad: 170 Kč

Kde koupit: Střediska dopravních informací (Infocentra)


Pamětní měděná medaile

Měděná medaile

Pořiďte si u příležitosti oslav 40 let pražského metra pamětní měděnou medaili, která vám toto významné výročí vždy připomene! Medaile vyrobená dle návrhu ak. soch. Zbyňka Fojtů má průměr 37 milimetrů a je prodávána v balení s originálním certifikátem.

Cena včetně DPH: 169 Kč

Kde koupit: Střediska dopravních informací (Infocentra)