Aby montáž zakoupeného nábytku nebyla v duchu kutilů Pat a Mat


Ptát se vás, zda znáte animovaný seriál „A je to!“, v němž excelují svými mnohdy až extrémně destruktivními výkony kutilové Pat a Mat, by bylo asi zbytečné. Pokazí snad vše, co vezmou do ruky, a neexistuje jediný díl tohoto seriálu, který by končil pozitivně. Černý humor má své meze a toto je naštěstí ještě přijatelná varianta, ale při představě, že by se něco podobného přihodilo vám, se vám budou možná ježit vlasy a nabíhat husí kůže po těle.

nábytek v místnosti

Zakoupíte-li nábytek například v podobě vícečetné sestavy do ložnice, jako je postel, šatní skříň, komoda a noční stolky, přivezou vám jej v kartonových krabicích. Úhledně zabalený, takže jej snadno vměstnáte třeba do předsíně v bytě. A pak přijde očekávaný okamžik rozbalování krabic a montáže nábytku v Praze s jednoduchým ručním nářadím a naprosto bez zkušeností. Nebylo by v tu chvíli lepší pověřit touto prací profesionály? Co se vám může přihodit, a čím napodobíte scénář zmiňovaného animovaného seriálu?

Provrtáte se skrz – u některých komponentů jsou předvrtané otvory pro spojovací vruty. Předvrtávání provádí stroj dle nastavených dorazů, ale stává se, že je-li dřevo měkčí, vrut může prolézt skrz materiál. Nejste-li pozorní a zkušení, snadno si tak můžete nevratně poškodit například horní desku psacího stolu nebo komody.

smontovaný nábytek

Spadne vám deska na zem – pády desek na zem bývají osudné zejména u dřevotřísky, ale i u dřevěného masivu se můžete setkat s tím, že se odštípne kousek rohu či ostré hrany některého z dílů. Některé desky jsou velmi těžké a výhodu má ten, kdo již montáží nábytku někdy prošel a dovede si vhodně poradit, jak díly uchopit a pracovat s nimi.

Popletete si díly – mnoho návodů bývá jen schematických, v černobílé kresbě, jejíž výtisk nemusí být natolik zřetelný, že si popletete zadní desku s přední, otočíte ji naruby, a po provrtání a přišroubování zjistíte, že tam vůbec nepatří.