Bezpečnost na internetu

Nebezpečí číhá na každém rohu. I na místech, kde bychom ho ani nečekali. Dnes už si můžeme všímat, že na bezpečnost nás a našich údajů na internetu se hodně dbá. Ale na druhou stranu, hackrů je čím dál více. „Profíkovi“ nedělá sebemenší problém šířit všelijaké viry a díky nim toho o nás opravdu dost získat. Proto je dobré si do svého počítače nainstalovat antivir. Na trhu jich je celá řada. Ovšem někdy ani to nemusí stačit.
Přihlašovat se do emailu, bankovnictví nebo na sociální sítě na veřejné WiFi nebo počítači? To si rovnou heslo můžeme napsat na čelo. Nevíme, co může být v počítači nainstalováno a co všechno se o nás díky viru můžou dozvědět. Také ne všechny internetové stránky jsou bezpečné. Rozklikáváním těch neznámých se můžeme dostat akorát do maléru.
šálek v dlaních
 
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
Kde jinde narazit na problémy, než na fenoménu dnešní doby. Začít si chatovat s neznámým člověkem je samo o sobě riziko. Ale posílat mu svoje osobní údaje a fotky, natož intimní… Proč?! A co třeba heslo? Jste si jisti, že je dostatečně silné? A kdy naposledy jste ho změnili? Jednou za čas je to určitě k užitku.
 
KYBERŠIKANA
Ve zkratce, šikana přes internet. Vyhrožování, pořizování fotografií bez svolení, zesměšňování na sociálních sítí,… Pro jednu stranu ohromná legrace, co ale oběť? Nejdůležitější a zároveň nejtěžší je se svěřit. Jen se zkuste do té situace vcítit. Oběť kyberšikany si připadá na všechno sama, úplně bezmocná a zároveň hrozně ponížená. Naštěstí existují linky bezpečí a i sám internet může hodně pomoci – internetové stránky o tom, co dělat a jak to řešit.
prst na zámku
 
BULVÁR
Na typickou bulvární stránku musel narazit snad každý. Jejím úkolem je zaujmout čtenáře hned z titulku, proto je kolikrát hodně, ale opravdu hodně přehnaný. Každý by si měl zapamatovat, že ne všemu se má věřit. Obzvlášť tady. Někteří autoři dokáží napsat článek o tom, co měla jaká celebrita k snídani, obědu, večeři, s kým tam byla, jak dlouho, kam potom šli… Životně důležité, že?
 
Závěrem bych jen chtěla říct, že každá svého štěstí strůjcem. O tom, co budete zveřejňovat, si rozhodujte sami, ale hlavně přemýšlejte!