Chcete se zbavit vos a nevíte, jak na to? Likvidaci hnízda si naplánujte!


Všichni známe ten nepříjemný pocit, když si v létě užíváme krásného počasí na své zahradě a přiletí nás obtěžovat vosy. Vosí hnízdo navíc může být nebezpečné.

Chcete se zbavit vos a nevíte, jak na to? Likvidaci hnízda si naplánujte!

Vosy nám dokážou pěkně otrávit den i celé léto, s oblibou si staví svá hnízda na našich zahradách a tak nás potom obtěžují celou sezónu. Ať už jste na vosy alergičtí nebo ne, jistě je u sebe nechcete. Jejich likvidace není sice nemožná, je ale poměrně obtížná. Existuje však hned několik osvědčených rad a tipů, jak se s nimi účinně vypořádat. Rozhodně si ale podobnou akci dobře naplánujte a nic neponechejte náhodě.

a-drop-of-water-osa-water-leaf-158725

Větší či menší vosí hnízdo

Hodně záleží na velikosti vosího hnízda, ty menší určitě zvládnete zlikvidovat i svépomocí, na likvidaci těch větších si ale raději zavolejte odbornou firmu. A ptáte se, jak zlikvidovat vosy účinně a bezpečně? Vosí hnízda se musejí ničit vždy brzy ráno nebo naopak někdy k večeru, kdy vosy spí, pozor však na to, že ostré světlo je může vzbudit. Pokud se do toho pustíte sami, na sobě mějte vždy oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi, ideálně použijte i ochranné brýle. Na zničení hnízda je možné použít chemické postřiky, spreje nebo prášky ale také po domácku vyrobený prostředek. Většinou se podle babských rad využívá voda se saponátem na nádobí, která se musí nalít přímo do hnízda.

U větších hnízd ale nikdy nemůžete vědět, zda se vám podaří ochromit nebo zahubit všechny vosy, které se v hnízdě nacházejí. Proto je manipulace s nimi o to nebezpečnější a měla by se nechávat na odbornících. Nejlepší je ničit hnízda dokud jsou hodně malá a vosy na nich teprve začínají pracovat.

pexels-photo-3156994

Zkuste je odehnat

Likvidace hnízda je jedna možnost, nikdy ale nemáte jistotu, že po zlikvidování jednoho hnízda, nepřiletí vosy znovu a nezačnou si pilně stavět hnízdo nové. Dobrým řešením je instalace falešného vosího hnízda. Vosy jsou teritoriální a nikdy si tak nestaví svá hnízda v okolí jiného hnízda. Proto se používají umělá hnízda, která je mají odlákat. Pomoci vám pak mohou i lapače vos nebo nastražená past v podobě hluboké nádoby se sladkým nápojem. Vosy se pak jednoduše pochytají v podstatě samy.

Vosy jsou hodně otravné, ale nesmíme je nechat, aby nám znepříjemnily život a chvilky trávené venku na zahradě.