Chemie do bazénu je nezbytně nutná

Krásný a čistý bazén už dávno není symbolem luxusu, jako tomu bývalo v dřívějších dobách. Na trhu je poměrně dostatečný výběr možností a i cenově dostupných. Vybírat se dá prakticky z více možností podle toho, kam bazén umístíme. Může být nadzemní, částečně zapuštěný nebo úplně navazující s povrchem. Zároveň musíme zvážit i provedení, které se dělí na nafukovací, plastové, fóliové s kovovou konstrukcí, z betonu, laminátu, plastu nebo plechu. Je to investice do něčeho, co nám má sloužit řádku let, proto musíme uvažovat dopředu, co bude nejvhodnější.

černý tobogán

S nákupem bazénu nesmíme zapomenout pořídit další doplňky, pokud nebudou součástí balení a také se podívat do oddělení chemie do bazénu. Je nezbytně nutná k čisté vodě. Nemusíme se obávat, že nám ublíží, jelikož má stanovenou nezávadnou normu, která není zdraví nebezpečná.

Jaké přípravky bychom si měli pořídit?

Chlorová dezinfekce – zajistí průzračnou vodu bez znečištění a zakalení. Například chlorový granulát nám dokáže nárazově zlepšit hodnoty chloru. Tablety se rozhodně nevhazují do bazénu a jejich dávkování je zase naprosto jednoduché. Slouží k udržování stabilní hladiny volného chloru při vyhovující kvalitě vodě. Kombinované tablety se uvolňují pomalu a trvale dezinfikují.

modrá tekutina

Bezchlorová chemie – dokáže také vytvořit a udržet čistou vodu, ale bez štiplavého chloru. Sice není tolik agresivní, ale také je naprosto skvělá a vodu dezinfikuje šetrným způsobem díky působení aktivního kyslíku. Výborná chemie do bazénů, kde se koupají děti a lidé s alergií na chlor. Také lze použít tabletový styl nebo tekuté přípravky. Stranou nezůstávají ani přípravky na usazeniny na stěnách, vodní kámen a na odstranění zákalu vody.

Regulátory hodnoty pH vody – optimální hodnota pH bazénové vody je v rozmezí 6,8 – 7,4. Měla by se kontrolovat alespoň 1x týdně a podle potřeby samozřejmě upravit. Na její kontrolu existují testovací proužky nebo i elektronické testery. Pro správnou regulaci se používají pouze dva možné přípravky pH mínus a pH plus.

šipka do vody

Existují další přípravky, které jsou také velmi účinné. Patří mezi ně čistič usazenin, odstraňovač vodního kamene, různé granuláty, vločkovače, přípravky proti řasám. Pouze správná údržba nám pomůže udržet zdravou a nezávadnou vodu, zároveň prodloužit životnost našeho bazénu.