Čím se chránit během menstruace?


Věděly jste, že tampony a vložky jsou vyráběny s příměsí plastu a jsou bělené chlorem? Zejména tampony jsou v některých případech dokonce nebezpečné, protože mohou do těla uvolňovat bělená vlákna, a ta mohou způsobit například syndrom toxického šoku. I proto by měly ženy, a zejména mladé slečny, věnovat velkou pozornost menstruačním pomůckám. Ty jednorázové s sebou nesou i další problém, a to je to, že je z nich obrovské množství odpadu, který se nerozloží.

vložky a tampony

Ekologičtější varianta
Na ekologii se dbá čím dál více, a díky snaze o ochranu přírody vznikly menstruační kalíšky. Ty ale nemusí všem vyhovovat, protože se musí důkladně umýt a zavést zpět. Pro někoho to může být dost nekomfortní, a proto zatím zůstává tolik žen u vložek. Vložky a tampony sice koupíte všude, ale zároveň jejich cena není úplně nejnižší. A co se týče kvality, tak i ty nejdražší výrobky mohou protéct, což je noční můra každé menstruující ženy.

Skvělou náhradou za jednorázové pomůcky jsou nepropustné menstruační kalhotky https://myfemini.cz/. Fungují na stejném principu jako klasické kalhotky jen s tím rozdílem, že se nosí během menstruace. Existuje několik druhů – liší se savostí podle síly menstruace. Zároveň dnes už koupíte více střihů i barev. Není důvod se jich obávat, jsou hygienické a můžete je bez nejmenších obav používat i během sportování nebo v noci.

bílé kalhotky

Jejich obrovské plus je pohodlí a hlavně nepropustnost. Nepropustí nejen žádnou tekutinu, ale ani zápach. Je samozřejmě nutné je vyměňovat podle potřeby. Co je skvělé je to, že jejich používání je naprosto bezpečné, a proto jsou skvělou volbou pro slečny, které právě menstruaci dostaly. Vyzkoušejte náhradu za jednorázové pomůcky. Kalhotky jsou ekologické, ekonomické a velmi pohodlné. Nikdo nemá šanci poznat, že je zrovna nosíte, protože jsou zesílené jen v potřebných partiích.