Co můžete očekávat od přístřešku pro auto


Garážová stání jsou v současné době stejně populární, jako klasické garáže, a v mnoha případech je i předčí. Jaké jsou jejich zásadní přednosti, a proč má význam o tomto řešení alespoň uvažovat?

Výhody venkovních garážových stání

Staví se u vchodových dveří – přístřešek pro auto umístěný u hlavních vchodových dveří do domu, případně nad zadními vchodovými dveřmi, výrazně navyšuje komfort přechodu z vozu do domu při nepřízni počasí. Oceníte to hlavně v dešti, sněhové přeháňce, v silném větru, či v extrémním vedru, kdy je v autě v provozu klimatizace, a pod krytým stáním je chladněji, než na přímém slunci. Navíc parkujete přímo téměř u dveří, a tak nepředstavuje přenášení zavazadel (např. nákupu) z auta do domu žádný problém.

klíčky od auta

Levnější než garáž – zastřešený přístřešek na auto Pergoly Trutnov chrání vůz i posádku před nepřízní počasí, i když není zcela opláštěný ze všech stran. Tuto základní funkci si splní i za cenu nesrovnatelně nižší, než kdyby šlo o klasickou zděnou garáž. Výhodou je i rychlost výstavby a možnost dle projektové dokumentace nechat si dovézt jednotlivé komponenty a vztyčit přístřešek i svépomocí. Pochopitelně bývá dodávka konstrukce i s montáží výhodná vzhledem k záruce na provedenou práci a pojištění realizační firmy pro případ poškození vašeho majetku (pokud je firma pojištěná, což snadno zjistíte).

stavba krovů

Architektonický prvek – každá pergola, altán či přístřešek, ať už pro automobil, nebo třeba v podobě krytého posezení na terase, případně jako prostor pro dětské hraní, se může stát oživujícím prvkem vzhledu rodinného domu, chaty a chalupy. Jistou výhodu mají novostavby zděných domů a klasických či mobilních dřevostaveb, kdy lze s touto koncepcí počítat do budoucna a vytvořit projektovou dokumentaci ještě před dokončením stavby. Dřevěný masiv se tak snáze ladí s dalšími dřevěnými komponenty, jako jsou obklady a palubky, krovy, podbití střechy atp. Masivní dřevo se však hodí i ke stávajícím objektům, dá se totiž snadno přizpůsobit celkové koncepci stavby.