Deskovky nejsou jenom Člověče, nezlob se

Existuje opravdu hodně deskových her, tady je ale výběr těch nejlepších!

V kostce!
Za posledních pár let se tato hra stala velice známou a oblíbenou. Je v několika provedeních. Průběh hry zní nějak takto:
Vezmete si náhodnou kartičku a musíte si z ní zapamatovat co nejvíce. Máte na to určitý čas (díky přesýpacím hodinám). Až čas uběhne, kartičku otočíte a hodíte kostkou. Na druhé straně kartiček jsou otázky. Jaké číslo hodíte, na takovou otázku musíte odpovědět. Pokud odpovíte správně, kartičku si u sebe ponecháte. Kdo nasbírá nejvíce kartiček, je vítěz.
Hra je určena pro dvě a více osob od osmi let.
monopoly hra.jpg
Monopoly
Tato hra má také několik provedení.
Průběh hry:
Na začátku si vyberete figurku, dostanete peníze a házíte kostkou. Dále už se jen posouváte po hrací desce, kupujete nemovitosti, plníte úkoly, dostáváte bonusy nebo platíte pokuty.
Je to opravdu zábava, i když to tak nemusí znít.
Hra je určena pro dva až čtyři hráče od osmi let.

Dostihy a sázky
Hra je stejná jako Monopoly, akorát v této hře se kupují koně. Hra má několik vydání, nejlepší je to původní. Pokud hru kupujete menším dětem, kupte jim Dostihy a sázky Junior. Je ale lepší koupit ty originální.
Hra je určena pro dva až šest hráčů od deseti let.
Dostihy a sázky Junior jsou určeny pro dva až čtyři hráče od pěti let.

303 her
V jedné takové krabici se skrývá opravdu hodně zábavy. Od mikáda po domino. Pokud nechcete pořizovat zrovna 303 her můžete pořídit jen 202 her.
Doporučený věk je od sedmi let.
šachovnice s figurkami.jpg
Tik tak bum!
Taky se v posledních letech dost proslavila a stala se oblíbenou. Je to opravdu skvělá a vtipná hra. Návod je sice daný, ale tuhle hru hraje každý trochu jinak. Smysl hry je ale vždycky stejný. Zkrátka Vám nesmí bouchnout bomba.
Hra je určená pro dva až dvanáct hráčů od dvanácti let.
Tik tak bum Junior je určen také pro dva až dvanáct hráčů, ale již od pěti let.