Filmy, které si nesmíte nechat ujít v roce 2019

V minulém roce se filmová produkce dočkala celé řady změn – herecké obsazení těch nejúspěšnějších snímků bylo rasově i genderově inkluzivní vůči všem, mnoho mladých hvězd vyšlo a mnoho jich také zmizelo v minulosti. Filmy světové scény, vice než kdy jindy, odrážely rostoucí politickou úzkost a nejistotu, a některé z nejslavnějších hvězd stříbrného plátna se začaly v tomto ohledu hlasitě a veřejně vyjadřovat.
 papírové vstupenky
Ať už tyto změny přinesly zlepšení či zhoršení pro filmovou scénu, je jasné, že od nadcházejících snímků roku 2019 můžeme taktéž očekávat mnoho změn a zvratů.
 
Filmová scéna tohoto roku se nese ve znamení pokračování těch nejslavnějších sérií, v čele s dlouho očekáváným Avengers: Endgame, novým dílem v sérii Avengers, který navazuje na katastrofické následky příchodu Thanose. Po vyhlazení poloviny obyvatel Země se Avengers musí potýkat se ztrátou, smutkem, i možnou novou hrozbou, nad kterou mnozí fanoušci této Marvelovské klasiky spekulují. Film bude v kinech od 26. dubna 2019.
Mezi další novinku ze studie Marvel patří představení nové hrdinky, která se skrývá pod přezdívkou Captain Marvel. Tento akční film drží své fanoušky v napjatém očekávání hned z několika důvodů: jedná se o jeden z mála akčních filmů, ve kterém je hlavní postavou dívka, a navíc patří mezi poslední filmy Marvel studia, na kterých je vidět práce zesnulého Stan Lee. Je očekávané, že po uvedení filmu do kin 8. března 2019 se Captain Marvel objeví i v nejnovějším dílu Avengers.
Z pod rukou Quentina Tarantina na nás také čeká nové drama Once Upon a Time in Hollywood. Film se zaměřuje na okolnosti vražd rodiny Mansonových a můžeme se těšit na hvězdné obsazení. Hlavních rolí se ujali Bradd Pitt, Leonardo DiCaprio, Margot Robbie a Al Pacino, a film by se měl objevit v kinech 26. července 2019.
žena před kamerou
V neposlední řadě se do kin chystá drama Ticho Před Bouří, v jehož hlavních rolích se můžeme těšit na Matthew McConaugheyho a Anne Hathaway. Snímek se odehrává na poklidném ostrově v Karibiku, kde se hlavní hrdina skrývá před svou minulostí. Když ho však navštíví jeho exmanželka s prosbou o pomoc, vše se rázem změní. Film bude uveden do kin 25. ledna 2019.
Na které filmy se v roce 2019 nejvíce těšíte vy, a které si naopak necháte raději ujít?