I úzká a temná chodba může vypadat dobře

Úzké prostory jsou při zařizování velmi komplikované, typizovaný nábytek je zkrátka příliš rozměrný, tmavé prostory jsou tak trochu k uzoufání a i když se snažíme místnost přeci jenom trochu vylepšit, mnohdy je to spíš na škodu. Předsíň nebo chodba patří k nejmenším prostorům v domě, převážně v bytech, ale i v menších rodinných domech, kdy musíme doslova bojovat o každý centimetr. Velikost hlavních pokojů je tedy často na úkor právě těch provozních, kterým nevěnujeme příliš mnoho pozornosti. Jen málokdo si ale uvědomuje, že je to hned to první, co návštěva za vstupními dveřmi uvidí.

moderní interiér

Malá a úzká chodba má za následek, že výběr nábytku bude do značné míry limitován a i když do předsíně dáme jen nezbytnosti, stejně bude problém, aby se zde dva dospělí lidé vůbec vyhnuli, natož si pohodlně sundali své svršky. A dekorace? Na ty rovnou zapomeňte!

Začněte od podlahy

Je to právě podlahová krytina, která dokáže prostoru zalichotit nebo naopak. Malé prostory si žádají jednoduché dekory, velkoformátové dlaždice světlé barvy. Zkrátka žádná okázalost, čisté linie a účelovost. Vyplatí se vsadit na neutrální brvy, které dokáží prostor opticky zvětšit. Vsaďte na béžovou, světle hnědou nebo krémově bílou.

bílý nábytek

Pokud už v chodbě nějakou podlahu máte, která zrovna neodpovídá nejnovějším trendům, není ještě zapotřebí do ní hned zasahovat a zatěžovat se složitou rekonstrukcí. Na podlahu zkrátka umístěte kobereček v neutrální barvě, který případnou tmavou nášlapnou plochu zakryje.

Podlaha by také do jisté míry měla korespondovat s ostatními materiály v místnosti. Pokud tedy například máte na chodbě o schodiště, nášlapné obložení schodišťových stupňů či zábradlí by podlahu mělo doplňovat. Skvěle například vypadá skleněné zábradlí, které je velmi moderní a zároveň na sebe příliš nestrhává pozornost.