Jak se donutit učit?

Daleko větší problém než zapamatovat si látku a pochopit její podstatu Vám činí samotné přesvědčení sebe samotných k odhodlání se nejen otevřít své výukové materiály, ale reálně věnovat nějaký čas pročítání si jich a upřímné snaze o vydedukování logiky či posloupnosti dat, informací či vzorců? Neztrácejte naději, nepatříte mezi výjimečnou skupinu. Lidí s obdobnými starostmi lze potkat mnoho, avšak vždy zanevřou nad možností změny a ani nepřemýšlí, jak by jí skutečně mohli dosáhnout. Pokud si právě Vy chcete s tímto poradit, jaká existují východiska?

nulová snaha zápisků

V první řadě se donuťte odložit smartphone. Častým rozrušením pro studenty se stává jejich mobilní zařízení. Když konečně zhlédnou všechen obsah na platformách s videi, projdou si nové fotografie na sociálních sítích a odpoví svým přátelům prostřednictvím zpráv, po odložení zařízení ihned následuje řada nových upozornění, což vede ke zvědavosti a tendenci zvednout svou elektroniku a začít reagovat. Jestliže je ve Vašem zájmu se podobným situacím vyhnout, máte přímo mnoho přijatelných způsobů řešení. Přehoďte si přístroj do režimu nerušit – veškeré hovory se budou zobrazovat za předpokladu, že jich bude osoba opakovat (což se obvykle děje, jakmile se jedná o akutní situaci), v opačném případě se nezobrazí a nevezmou přebytečnou pozornost. Zároveň zabrání hrám, médiím a dalším, aby zničila všechnu Vaši produktivitu.

děti vypracovávající úkoly

Taktéž, pokud se zkrátka nedokážete donutit sami od sebe, začněte myslet na svou budoucnost. Bez učení si snižujete šanci na Vaši vysněnou kariéru, úspěšnost v zaměstnání a dostatek informací k působení inteligentně při pracovních pohovorech, důležitých jednáních a business komunikacích. Nehledě na to, čemu se chcete v následujících letech věnovat, dobré výsledky Vám zajistí větší škálu výběru. Nezahazujte tedy své dovednosti a čas, dokud jste ve věku, kdy se do paměti nové látky ukládají nejsnadněji.