Jde to bez vrásek?

Nejprve je dobré si vlastně říct, jakou funkci má naše kůže. Naše kůže je obrovský orgán, který nás hlavně chrání před různými nečistotami, patogeny a podobně. Díky kůži tady žijeme, protože bychom bez ní nepřežili ani minutu. Drží naše tělo pohromadě a je velmi pružná, takže také umožňuje se svaly nějaký pohyb našeho těla. Kůže jako taková je pro nás tedy důležitá, dává nám ochranu před teplem, patogeny, před chemickými vlivy a podobně. Proto bychom si jí měli vážit a snažit se, ať nám krásná a živá vydrží co nejdéle. Proto se chraňte například v létě krémem na opalování, protože vám hodně pomůže nejen k tomu, aby vaše kůže byla zdravá ale taky k tomu, aby na sobě neměla žádné vrásky. Je ale důležité si říci jednu věc. Kůže bude mít vrásky vždy. Tedy odpověď na otázku, jestli jde žít bez vrásek je že nejde. Proč takové vrásky vlastně vznikají?

kolagen

Samozřejmostí je, že vrásky vznikají proto, že se kůže celý život natahuje a smršťuje. Ona je po většinu života v mládí velmi pružná, a tak se vrásky netvoří, pokud není nějak nadměrně vysušená. Většinou ale lidé, kteří mají kůži mastnou ji mají také dost vyživenou a vrásky se jim netvoří. Ale je důležité si říct, proč vrásky vznikají ve stáří, čehož se hodně žen bojí a má z toho strach. Vrásky vznikají proto, že kůže ve stáří neumí tolik produkovat kolagen.

kolagen

Kolagen je látka, která nám vyplňuje prázdná místa v kůži, která vznikají právě tomu rozpínání a stahování kůže, ke kterému dochází po celý náš život. Když se v kůži vytvoří vrásky, tak dojde hold k tomu, že to nějaká žena objeví na svém obličeji a je z toho celá hotová, přitom je to naprosto normální věc, která se běžně děje. Dá se proti tomu ale trochu bránit, a to roztíráním krému s kolagenem na pleť, a nebo požívání různých doplňků stravy obsahujících kolagen. Všechno tohle se dá použít a je to velmi efektivní.