Kdo pomáhá OSVČ?

I OSVČ jsou jenom lidé, stejně jako všichni ostatní. A proto se ani jim nejednou nevyhýbají problémy. I někdo, kdo se živí sám, může mít třeba i problémy ekonomické povahy. A to klidně i navzdory maximálnímu úsilí, jež někdo takový vyvíjí ve snaze mít se dobře nebo aspoň obstojně.

Zkrátka jsou i tito lidé v jistém ohrožení, ani ti nemají nikdo nic jisté. Někdy je negativně ovlivní jejich vlastní chyby, někdy třeba i vliv těch, s nimiž mají něco do činění.

A když se takoví lidé dostanou do finančních problémů, když jde jejich firma dost možná i vysloveně ke dnu, musí tito hledat pomoc u jiných. A to třeba i u finančních institucí.

jedna mince

Ovšem ne všude jim v těžkých dobách vyjdou vstříc, ne všude soukromě podnikajícím lidem v tísni půjčí scházející finanční prostředky. Každá finanční instituce totiž žádá v první řadě záruky, že jí budou všechny půjčené peníze vráceny. A tyto požadavky bývají nejednou pro takové žadatele nesplnitelné. Ne každý má dostatečně vysoké příjmy, ne každý má dokonale vypadající daňové přiznání, ne všichni se mohou pochlubit čistými registry dlužníků. A to vše, nebo ale i cokoliv jiného, může podnikatelům při žádání o půjčku dejme tomu v bance zlomit vaz.

Ale naštěstí nebývá nikdy zase až tak zle. I když OSVČ v problémech neuspějí v bankách, je tu pořád ještě přinejmenším OSVČ hypotéka Nebankovní hypotéky. A ta je dostupná pro daleko širší okruh lidí, než je tomu u jiných půjček.

dolarové bankovky

Proč? Jednoduše proto, že se žadatel zaručuje za řádné splácení zástavou nějaké vhodné nemovitosti. Což dává jistotu, že dostojí svým závazkům, a pak už není třeba řešit jiné potenciální nedostatky, nad lecčím se tu přimhouří oko.

A taková hypotéka pak dokáže leckoho zbavit nesnází. I kdyby se tyto zdály nezvládnutelné, i kdyby se zdálo, že už bude nevyhnutelně následovat krach. A proto by se na tento typ půjčky určitě nemělo zapomínat.