Kdo půjčí podnikatelům

Když někdo rozjede svoji vlastní soukromou firmu, nejednou ani netuší, co všechno ho může v budoucnu potkat. Jistě, může se mu dařit, může i přímo pohádkově zbohatnout, ale může tomu bohužel být i přesně naopak. Někdo takový totiž nemá nikdy nic stoprocentně jisté, leccos se může nějak zkomplikovat a pak to může být skutečně i velice zlé.

A proto by měl soukromý podnikatel od počátku myslet nejen na to, jak naloží se svými ohromnými příjmy, ale i na to, co podnikne, když se mu přestane dařit, zdroje vyschnou a on se počne potýkat s třeba i naprosto nezvladatelnými finančními těžkostmi.

ruská měna

Jestli si dotyčný v takové chvíli prostě pomyslí, že na tom přece vůbec nic není, že zajde do banky, vezme si tam půjčku a bude mít vystaráno, mýlí se. Jistě, třeba by mu i toto řešení mohlo vyjít, ale pokud se dostane do skutečně vážných problémů, nejspíše v bance narazí. Což ho může nemile zaskočit, ale nic s tím nenadělá. Protože banky mají svá pravidla, podle nich se řídí, a jakmile někdo v posuzování neobstojí, má smůlu.

A tak je záhodno vědět i to, co si počít, když to dospěje až tak daleko. Tedy je záhodno vědět, že existuje i nebankovní americká hypotéka Hypotéka bez registru, jež je tu právě pro takové žadatele z řad podnikatelů, kteří nemohou nabídnout velké záruky, případně kteří nemohou nabídnout téměř nic.

ruské bankovky

U takové nebankovní hypotéky se totiž poskytují peníze těm, kdo se za ně dokážou zaručit zástavou nemovitosti. A je to právě taková nemovitá záruka, jež umožňuje obejít se i bez kladení jiných požadavků, u nichž by podnikatel v nouzi nedokázal uspět. Dá se tu přimhouřit oko i nad nízkými příjmy, i nad nějakým tím záznamem v registrech dlužníků, dají se tu akceptovat i exekuce a další nedostatky. A žadateli tu navíc půjčí i velké peníze, rychle a za takových podmínek, jimž dlužník dokáže vyhovět. A to může znamenat pro podnikání spásu.