Klimatizovaný vzduch oceníte zejména ve městech


Úpal vás může zastihnout i v zimě

Úpal je velmi nepříjemný a také mnohdy život ohrožující stav, kdy dochází k přehřátí organismu vlivem vysokých venkovních teplot. Tehdy pak může tělesná teplota začít narůstat, a jestliže je horečka dlouhodobá, může to mít i fatální následky.

Úpal se vám paradoxně přihodí i v zimě, kdy např. nastoupíte do přetopeného autobusu, a nikdo se nemá k tomu otevřít okénko a větrat. Tomu se však dá poměrně snadno ubránit, stačí okno otevřít nebo požádat řidiče, aby zastavil nebo přestal tolik topit, jenže když se vám úpal přihodí v létě, v průběhu tropických veder, a vy nemáte možnost se chladit, může to být vážný problém.

vnější část klimatizace

Proto má zejména ve městech velký význam instalace klimatizace např. v Plzni, kde mohou letní teploty vystoupit vlivem městské zástavby až na 40 stupňů celsia.

Klimatizace s ionizátorem

Moderní klimatizace v Plzni poskytují možnost instalovat zařízení pro výrobu záporných iontů. K čemu je takový ionizátor vlastně dobrý?

bytová klimatizace

Záporné ionty jsou přirozeně se vyskytující částice v ovzduší, které nacházíme zejména ve volné přírodě. Nejvíce záporných iontů se vyskytuje v blízkosti nějakých vodních ploch, např. u rybníků, řek, jezer, přehrad, ale i docela malých zurčících potůčků a vodopádů. Záporná ionizace má významný pozitivní vliv na lidský organismus, zlepšuje jeho regeneraci, pomáhá krevnímu oběhu, nervové soustavě a mozku, koriguje trávení a přispívá mimo jiné i ke zlepšení nálady.

Naopak s převahou kladných iontů se cítíme, jak se říká, „pod psa“. Jsme více unavení, podráždění, někdy až agresivní, snáze podlehneme depresím a mizerné náladě. Kladné ionty najdete např. v blízkosti počítačů, monitorů, televizních obrazovek, tiskáren, faxů, kopírek, ale také v okolí silnic s hustším automobilovým provozem, v továrnách, skladech, na parkovištích, v nákupních centrech a obecně všude tam, kde je méně zeleně a více domovní zástavby.