Léčebné konopné kořeny

Je smutné, jak se moc lidé soustředí na určitá dramata, které píše občas život. Nemusíme ani chodit moc daleko, stačí se podívat na konopí neboli marihuanu. Ačkoliv se jedná o poměrně skvělou bylinku, která si dokáže poradit s nejedním neduhem, bohužel jí před časem instituce odsoudily k zániku. Dostala snad nejhorší nálepku, kterou mohla dostat a tím se vyrovnat snad samotnému heroinu. Naštěstí výzkumy začaly dokazovat její nevinu a také možnosti, které poskytuje. Je zcela možné, že se snad jednou dočkáme a přestane být spojovaná s takovými hrůzami, které se okolo ní dějí. Vždyť její léčebné účinky jsou zapsané již v nejstarším čínském atlase léčivých rostlin.

sazenice konopí

Je mnoho odrůd i jejich léčebných účinků

Především si musíme vybrat správné semínko. Je mnoho odrůd, a pokud si chceme vypěstovat rostlinku sami, tak bude dobré si o ní něco nastudovat. Každá může prospět něčím jiným a postupně přinést úlevu celému tělu. Naštěstí existuje hodně semenných bank, které nabízí skutečně kvalitní semínka, například nabízí možnost si vybrat nejen odrůdu, ale i počet kusů. Poté je nutné dodržovat určitá pěstitelská pravidla.
Nemusíme čekat na tolik obávané květy. Využít se dají kořeny i listy. Dokonce je skvělá z nich kořenová francovka. Potřebujeme jen francovku a kořeny, které pořádně opereme. Můžeme použít i sušené kořeny.

konopí

Do zavařovací sklenice napěchujeme kořeny, je jedno zdali sušené nebo čerstvé a zalijeme je Alpou, uzavřeme a uložíme tak na měsíc do temna. První týden budeme sklenici protřepávat každý den, pak stačí jen 1x týdně. Když nám zásoba ubývá, tak pak lze i dolévat francovku, jen roztok bude slabší. Pokud někdo chce, může přidat i květy. Když je hotovo, tak bolesti šlach, kloubů a svalů se mohou třást. Jen pozor na otevřené rány, případně citlivou pokožku, tady bychom si měli dát pozor a raději sem nic neaplikovat. Tím se vyhneme nepříjemnému štípání.