Mexické speciality

Máte rádi Mexiko a jejich a nechcete pro ty dobroty cestovat až tak daleko? Máme tu pro vás jednoduché řešení. Nemusíte si kupovat žádné letenky, nemusíte shánět žádné ubytování, můžete si je dát v pohodlí vašeho domova. Mexické specialitky i suroviny můžete zakoupit i u nás v České republice. Existují i drobné obchůdky, které se zaměřují opravdu jen na prodej těchto surovin, jsou přivezené přímo z Mexika.
molo nad mořem
Prodejci vám i rádi poradí s nějakým osvědčeným receptem. Ale zpět k jádru, o čem je tento článek. Jeden obchodní řetězec na trhu pravidelně přichází s nabídkou svého sortimentu, kdy dává možnost zákazníkům nahlédnout do gastronomie cizích zemí jako je například Itálie, Řecko, Španělsko a právě i Mexiko. Tyto akce jsou několikrát do roka a dá se říci, že obsah letáku na danou zemi je vždy téměř stejný. Není tedy nutné si dělat nějaké obrovské zásoby, protože víte, že se bude tato akce opět opakovat.
mexické tacos
Co tedy z mexické kuchyně určitě ochutnat? Co jsou jejich specialitky? Obecně se dá říct, že se jedná o kuchyni poměrně pikantní, ale nebojte, existují i méně pikantní dobrůtky. Mezi jejich velmi oblíbená jídla patří plněné tortilly na několik způsobů, kuřecí maso a chilli omáčky, mexické pizzy nebo salámy na mexické způsoby plněné olivami nebo papričkami. Nezapomeňte ochutnat také jejich jogurty, wrapy, pikantní sýry, kukuřičné placky, salsy, chilli noc carne, pálivé fazolky a papričky. Je nutno také zmínit něco k pití, tam je vyhlášená Tequila, ale také můžete ochutnat pivo s příchutí Tequily. Nabídka této země je opravdu rozmanitá a svou chuť si najde opravdu každý. Můžete zakoupit také směsi koření, které vašemu pokrmu dodají tu pravou šťávu.
Obecně se dá říci, že suroviny jsou poměrně levné, seženete je již od desítek korun a věřte, že si opravdu pochutnáte.