Nemusíte být blázen, abyste mohli chodit na terapii


V dnešní společnosti, přestože je v mnoha ohledech velmi vyspělá a progresivní, stále narážíme na několik oblastí nebo témat, která jsou stále tabu. Jsou opředena nějakou prapodivnou pavučinou předsudků a nespravedlivě odsouzena ke kritice a zkoumavým pohledům, přestože jsou naprosto normální, běžné a v některých případech dokonce i nezbytné.

vyčerpaná žena

Jedním z těchto tabuizovaných témat je problematika psychoterapie a psychologie. Velká spousta lidí z běžné populace se i nyní domnívá, že pokud se člověk, který nejeví žádné známky nebezpečné duševní choroby, rozhodne chodit k psychologovi nebo terapeutovi, tak s ním není něco v nepořádku. Logicky však tento předsudek odzbrojíme tím, že upozorníme na skutečnost, že je to stejné, jako kdybyste měli bolavý zub, který sice na první pohled při úsměvu vypadá naprosto krásně, je zdravý a má zářivou bílou barvu, je však uvnitř plný kazů a bolavého zánětu. Takový problém zkrátka nemůžeme ignorovat, přestože není vidět, protože nás vnitřně dohání k šílenství. Proto je nezbytné jít k zubaři a nikoho v našem okolí by to nepřekvapilo.

dřevěný rozcestník

Alegorie o bolavém zubu samozřejmě odráží příběh o tom, jak se v podstatě kdokoli z nás může vypravit za psychologem nebo terapeutem, a to naprosto bez výčitek. Proč? Protože každý z nás, ač to navenek není patrné, si v sobě nosí velikou spoustu problémů a traumat ze své minulosti, které ještě tak úplně nezpracoval. Někde v něm se však nachází kaz nebo spousta kazů, které potřebují akutně vyléčit a zahojit, aby mohl tento člověk dále běžně fungovat a netrpěl různými psychickými problémy, které se mohou dostavit tehdy, necháme-li kaz růst a bujet.

Neměli bychom se cítit trapně, sužují-li nás nějaké nepříjemné myšlenky nebo jsme dlouhodobě psychicky v nepořádku. Pokud se opravdu chceme ponořit do sebepoznání a porozumět sami sobě proto, abychom všechny své duševní problémy jednou provždy vyřešili, je nezbytné vyhledat vhodnou pomoc. Tou může být například regresní terapie Praha.