Neriskujte jízdu pod vlivem


Člověk by měl začít popíjet zásadně až http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2359357-vyber-prezidenta-doprovazi-i-senatorska-volba-a-referenda-o-kolonade-ve-varech-i tehdy, kdy už je zcela jisté, že ho až do naprostého vystřízlivění nečeká žádná jízda jeho motorovým vozidlem. Protože jak je známo, nesmí se pod vlivem alkoholu řídit. A to z důvodů, jež jsou všem našincům nad slunce jasné.společný přípitek
Ovšem přesto se zas a znovu stává, že se někdo někde zapomene, popije a pak… A pak si teprve uvědomí, že má vlastně ještě usednout za volant a někam jet.
Uvědomí si to. Ovšem měl by okamžitě zapomenout a ani na chvíli nezauvažovat o tom, zda by to snad náhodou přece jenom neměl risknout. Protože to je to nejhloupější, co člověka může napadnout. To je natolik zbytečný risk, že by se ho měl každý vyvarovat.
A pokud snad tento člověk přece jenom ještě někam odjet potřebuje? Protože ho i s jeho autem bude zapotřebí někde jinde? Protože tento nemůže ani přenocovat na místě, ani využít odvoz veřejnou hromadnou dopravou, taxíkem nebo jinou alternativou? Když už to vážně musí být, měl by vsadit na odvoz vozu. Protože to je ten nejbezpečnější a vesměs vlastně jediný způsob, jak dojet do zamýšleného cíle cesty vlastním autem a přesto bez rizika. Jedinou další alternativou by bylo jedině to, kdyby ho odvezl jeho vozem někdo ze střízlivých přítomných, což ale bývá jenom vzácně se vyskytujícím úkazem.hrdla láhví
Pokud se takový podnapilý řidič rozhodne zvolit před okamžikem zmíněnou službu, stačí mu zatelefonovat na dispečink a domluvit si odvoz. Načež přijedou dva šoféři, z nichž ho jeden odveze vlastním vozem, zatímco druhý je doprovází ve firemním voze, aby v cíli opět vyzvedl svého kolegu a odvezl ho zpět.
Každý se tak může dostat i se svým vozem kamkoliv, a to bez ohledu na to, zda a kolik toho vypil. A dostane se do cíle bezpečně a spolehlivě, bez rizika, že by se mohlo cokoliv stát. Protože ho odvezou profesionálové. A na ty je spolehnutí.