Pokud je to jinak?

Pokud je to jinak, jste například žadatelem o jakýkoli úvěr, v tu chvíli vaše bonita přestává být soukromou záležitostí. Bonita, co to vlastně je? Je to schopnost klienta splácet půjčenou částku. Je nad slunce jasné, že žádná instituce na světě vám nepůjčí peníze bez prověření faktu, zda máte, či nemáte z čeho čerpat každoměsíční splátky. To znamená, že klient s minimálním příjmem nemůže pohlížet po vysoké hypotéce a na druhou stranu klient v letech, nebo v důchodovém věku na dlouhou dobu splatnosti. Nikdy nic není ideální, nikdy nic není v rovnováze. Ideálním žadatelem jsou partneři v produktivním věku, s odrostlými ratolestmi, které se už nemusí započítávat do posuzování o úvěr, oba pracující, alespoň s průměrnou měsíční mzdou a ne velkými každoměsíčními náklady.
neutopit se v dluzích
Bohužel takových jedinců je minimum, nebo si nepotřebují půjčovat. Každá banka má na posuzování rentability klientů svá pravidla, ale v těch základních jsou všechny stejné. Jestliže nemáte doložitelný příjem, jestliže jste s financemi na hranici životního minima, logickým vyústěným je fakt, že jen stěží budete mít z čeho vypůjčený obnos vracet.

nastavení splátek

Jisté řešení může existovat u nebankovních společností. Ti na žadatele nekladou tak vysoké nároky, často jim postačí forma záruky ručení vlastní, či nemovitostí třetí osoby. Nevyžadují ani doklad o příjmu, nevadí jim záznamy v bankovních registrech, nevadí jim ani exekuční řízení. Nejedou podle žádných tabulek, každý problém řeší s klientem individuálně. Splátky bez problémů rozloží na delší dobu, někdy až na 30, nebo dokonce 40 let, s klientem pracují intenzivně a vždy najdou řešení. Je to rozumný způsob, jak získat jinak finance, když v bance to z nějakého důvodu prostě nejde. Takže rozum do hrsti a když budete potřebovat získat úvěr korektně, vždy se obraťte na solidní a hlavně prověřenou společnost.