Posezení, které oceníte nejen v obýváku

Většina lidí v domácnostech používá klasická křesla. Nic proti tomu, ale je to docela drahá sranda. Platí to tím tuplem, když existuje levnější možnost.

Posezení, které oceníte nejen v obýváku

Když se řekne obývací pokoj, většina si vybaví televizi, obývací stěnu a samozřejmě rovněž i křesla a gauč. Toto je standardní vybavení této místnosti nejen v našich zeměpisných šířkách, ale obecně v západním světě. Problém je, že takovéto vybaven nestojí zrovna málo, a to může být pro jedince, kteří mají hlouběji do kapsy, poměrně problematické. Hlavně sedačky v posledních letech docela zdražily, zvláště pokud chcete něco opravdu po všech stránkách kvalitního.

Prosezený vak

To však neznamená, že byste si museli koupit zrovna tento druh posezení. Na trhu existují i alternativy, které jsou nejen daleko levnější, ale často i v mnoha ohledech lepší. Dobrým příkladem je třeba moderní sedací pytel Beanbag, který nabízí mnohem více pohodlí než standardní křeslo.

Důvodem, proč jsou vaky daleko pohodlnější, i když se jedná v podstatě o takové zmačkané koblížky, je materiál, ze kterých se vyrábějí. Ten se dokáže dokonale přizpůsobit lidskému tělu, takže během používání vás nebudou bolet záda. Neplatí to ale vždy. Nejdříve si vak bude muset na vaše kontury i váhu zvyknout, což může pár minut trvat. Po tuto krátkou dobu vás může občas někde tlačit, ale nebude se jednat o nic katastrofálního. Na dlouhodobé používání jsou pytle rozhodně lepší než křesla nebo gauče, které naopak nejsou ergonomické skoro vůbec.

Selfie na pytli

Další výhodou je i možnost využívat vaky ve venkovním prostředí, třeba na zahradě. Nemusíte si pořizovat drahý zahradní nábytek, dostatečně se vystačíte právě s venkovními vaky. Je samozřejmě nezbytné pořídit si modely, které jsou na venkovní využívání přímo určené. Jsou daleko odolnější nejen proti poškození mechanickým způsobem, ale i vodou. Jejich odolnost je dána speciální protektivní vrstvou, která je dostatečně masivní, aby zvládla odolat jak běžnému lehčímu poškození, tak i vodnímu živlu.