Proč přemýšlet o studiu vysoké školy v jakémkoliv věku?

Univerzitní titul už dávno přestal být výsadou těch nejbohatších nebo nejsečtělejších. Počet vysokoškolsky vzdělaných se v České republice zvyšuje každým rokem, a to napříč všemi věkovými skupinami. Dle statistik jsou mezi českými obyvateli dvě pětiny těch, kteří už nějaký diplom vlastní. Proč byste měli o podání přihlášky popřemýšlet i vy?
nervozní studentka
Uplatnění na pracovním trhu
 Přestože je momentální nezaměstnanost rekordně nízká, vylepšování životopisu se stále může vyplatit minimálně skrze zvýšení finančního ohodnocení a otevření dveří k dalšímu kariérnímu růstu. Můžete se tak zabezpečit i do budoucna – mezi vysokoškoláky panuje dlouhodobě nejnižší nezaměstnanost. Lidé s univerzitním titulem tvoří jen 12,5% z celkového počtu nezaměstnaných, zatímco ti se středním vzděláním tvoří téměř dvě pětiny tohoto počtu.
Nová přátelství
V akademickém prostředí více než jinde platí, že všichni táhnou za jeden provaz. Seznámit se za této situace s řadou nových lidí proto vůbec nebývá problém. Navázané vztahy vám navíc mohou vydržet na celý život, a nezřídka i pomoci s komplikacemi jak v profesním, tak v osobním životě.
hodiny na monitoru
Buďte inspirací dětem
I přes nedostatek volného času může studium vztahu s dětmi nejen pomoci, ale přímo mu dodat nový rozměr, obzvláště pokud máte doma děti školou povinné. Kromě sdílení podobných starostí si pravděpodobně rozšíříte i obzory, a vyplníte volný čas efektivní činností, což vašim potomkům může poskytnout další důvod, aby na vás byli patřičně hrdí.
Široký výběr možností
V dnešní době již dávno nemusí být pojmem vzdělávání automaticky vyjádřeno celodenní sezení na různě dlouhých a více či méně vyčerpávajících nebo nudných přednáškách a seminářích. Každoročně se zvyšuje procento oborů, které lze studovat i dálkově v kombinované formě. Při této formě studia se počítá s těmi, kdo chtějí skloubit pracovní i akademický život. Poměrně moderní myšlenkou je i vzdělávání přes internet, které bývá v nabídce studijních programů označované jako distanční studium.
Vyjma výše zmíněných pozitiv vám jedna přihláška může přinést řadu dalších, od splnění dávných dětských snů až po obdiv vašich přátel a známých. Co nakonec může být dostatečnou motivací překonat pochyby a vrhnout se vstříc slastem i strastem studia, zůstává jen na vás!