Proč se plastová obálka příliš nepoužívá

Pravdou je, že při běžné korespondenci se dnes klasické dopisy již prakticky vůbec nepoužívají. Plně je nahradila moderní technika. Nejprve se jednalo o e-maily, později se přidaly i instantní textové aplikace, jako jsou WhatsApp či Messenger. Ty umožňují okamžité doručení zprávy bez rizika, že se dopis na poště někam ztratí.

Běžné papírové dopisy jsou tak dnes již posílány prakticky pouze nejrůznějšími úřady či institucemi jako jsou banky či poskytovatelé energií, jejichž regule přikazují, aby adresát dostal dané dokumenty v papírové formě.obálky vylétávající z počítače

Avšak přes to vše se může stát, že i vy budete potřebovat odeslat papírové psaní. Třeba půjde o přihlášku na vysokou školu, kde vyžadují její tištěnou, ručně vyplněnou podobu. Nebo budete posílat psaní na úřad. Ať už je příležitost jakákoliv, je vždy nutné zvolit vhodnou obálku.

Těch existuje mnoho typů i druhů a jsou vyrobeny z rozličných materiálů. Můžete si tedy vždy vybrat tu, která se pro dané psaní nejlépe hodí.

Asi nebude překvapením, že nejčastěji používanými jsou dodnes ty papírové. Sice vůbec nechrání před mokrem, avšak jsou dostatečně levné a dostupné, a navíc stupeň ochrany, kterou poskytují, je dostatečný.

Jiným typem je plastová obálka. Ta však není ani zdaleka tak běžná. Jak již název napovídá, je vyrobena z plastového materiálu. Může být průhledná a čirá, průhledná a barevná, nebo neprůhledná. Používají se všechny tři varianty a každá má trochu jiný účel.

Proč ale nejsou plastové obálky tak oblíbené? Důvodů je samozřejmě hned několik. Jedním z těch hlavních je cena. Jsou o dost dražší než ty klasické, což je samozřejmě dáno složitější výrobou i vyšší cenou materiálu. A lidé nejsou ochotni za ni platit, když běžná papírová poskytne ty samé služby.člověk píšící dopis

Není to však jen cena, jsou tu i další věci, jako složitost jejího uzavření, které vede k obtížnější manipulaci s ní.

Jelikož se na trhu objevují stále lepší a lepší alternativy, http://www.waldorf-brno.cz/w-alternativa/vybor-w-alternativy-83/co-je-w-alternativa-a-jak-se-mohu-zapojit dá se čekat, že plastovým obálkám prakticky odzvonilo. A s tím je třeba při jejich nákupu počítat. Ale kdo ví, třeba přiláká alespoň sběratele.