Sklízet bohatou úrodu může každý!

Také vás oslovilo klíčení semínek? Jistě stojí za to ho vyzkoušet. Jedná se o chytrý způsob, jak zásobit své tělo řadou důležitých živin, mezi které se řadí vitamíny, minerály a další důležité látky, které potřebujeme pro zdraví. A právě díky mladým výhonkům rostlin je můžeme mít všechny po ruce, a to v dobře dostupné a dobře vstřebatelné formě, a navíc skoro zadarmo. Vitamíny, za které byste museli v syntetických vitamínových preparátech z lékárny draze platit, máte v podobě výhonků rostlin k dispozici v dobře vstřebatelné podobě a zcela zadarmo.
Navíc je dost pravděpodobné, že vás pěstování mladých výhonků rostlin bude bavit. Je to skvělá zábava, jak pro dospělé, tak i pro děti.bílý sezam v misce.jpg
A co je nejlepší, této kratochvíli se můžete věnovat, ať bydlíte kdekoli, třeba i na tom nejmenším kousku místa.
K pěstování výhonků rostlin vám bohatě postačí i ten nejmenší kousíček místa, třeba na stole anebo na okenním parapetu, zkrátka všude, kam dosáhnou sluneční paprsky, a kde je příjemná pokojová teplota.
Semínka toho ke klíčení věru nepotřebují mnoho. V první řadě patří k základním podmínkám dostatečná vlhkost a teplo, posléze, jakmile vypustí první lístky, je potřebné také světlo. A to je vše. Není tedy ani trochu složité, zajistit jim optimální podmínky. Vlastně to jediné, co musíte dodat, je ta správná nádoba, ve které je budete udržovat vlhká.lněné semeno ve skle.jpg
Nádobou na pěstování semínek se může stát prakticky cokoli, třeba i stará zavařovací sklenice. Nicméně ideální volbou je speciální sklenice na klíčení od nakliceno.cz, která je chytře navržená tak, aby práce s ní byla radost. Umožní vám pohodlnou manipulaci se semínky, a prolévání, při kterém vám vaše úroda neodplave do výlevky. Naopak ti, kteří mají v plánu pěstovat více druhů výhonků najednou, jistě ocení speciální stohovatelné misky na klíčení, díky kterým mohou najednou prolévat i několik druhů výhonků.