Vhodná hra pro všechny generace

Vzhledem k tomu, kolik dnes existuje možností virtuální zábavy, je skoro až zázrak, jak populární jsou dnes únikové hry, které jsou intelektuálně zaměřené.

Vhodná hra pro všechny generace

Počítače jsou dobrými sluhy, ale velice špatnými pány. Dnes už je složité poznat, kdo koho ovládá, jelikož na počítačích většina společnosti tráví nejen všechen svůj pracovní, ale následně i volný čas. Brouzdání po internetu, komunikace s přáteli po sociálních sítích či hraní moderních her nás odtrhává od běžné reality všedního dne a stále více strhává do reality virtuální. To není dobré jak pro naše fyzické schránky, které díky této pasivní zábavě tloustnou a chřadnou zároveň, tak ani pro naši psychiku.

Tajenka

Nikde není řečeno, že se máme totálně zříci virtuální zábavy, ale na druhou stranu je potřeba se občas zabývat i něčím jiným. Vždyť i v reálném světě můžete najít spoustu zábavy, stačí se jen pořádně kouknout. Jedním z takových lákadel může být i escape game Pardubice enigmaescape.cz, která dokáže zaujmout i jedince, kteří se od počítačů neodtrhnou celé týdny.

Na první, ale i druhý pohled se nejedná o nic extra. Vaším úkolem je dostat se z jedné nebo více místností. To nezní jako nic extra. Nečekejte ale, že se jedná o něco fyzicky náročného, kdy budete muset vykopávat dveře, případně ničit okna. Nic takového. Vy se z oněch pokojů musíte dostat jen a pouze pomocí svého intelektu, a to je mnohem složitější než prostě jen vyrazit dveře. Aby toho nebylo málo, budete muset všechny hlavolamy, hádanky a indicie rozluštit v časovém limitu, který bývá neúprosný.

Záhadný les

Naštěstí na to nebudete muset být sami. Můžete si s sebou vzít minimálně jednoho parťáka. Ten by vám měl stačit, ale pokud chcete skutečně uspět a vyluštit vše, co hra nabízí, je lepší mít po ruce více lidí s otevřenou myslí. Dobrou zprávou je, že zde není žádný věkový limit, takže můžete do své skupiny naverbovat prakticky koho budete chtít. Ve hře se totiž nenachází žádná erotika ani explicitní násilí. Zapojit se tedy může i nezletilá mládež.