Zaleťte si do Londýna, čeká na vás pobyt plný zážitků

Pohodlná cesta letecky

Levné letenky do londýna https://levneletenky.cz/levne-letenky-do-londyna už jsou dnes tak běžné, že se nikomu ani autem jezdit nechce. Cesta letadlem je rychlá a komfortní a nemusí být ani drahá. Stačí využít některou z letenek se slevou a za pár hodin už můžete fotit Big Ben, Buckinghamský palác nebo Národní galerii.

Londýn

Historické zajímavosti

Westminster je politickým a královským středem města. Bydlí zde panovnice, konají se zde královské svatby, pohřby, korunovace nebo křtiny. Narazíte zde na méně známý kostel sv. Markéty, kde se ženil Winston Churchill.

Vládní budovy

Nejstarším londýnským parkem je St. James´s Park s jezírkem a ostrůvky. Pokud ho chcete najít, orientujte se podle Buckinghamského paláce, nachází se nedaleko. Projděte se k Downing Street, na které se nachází nejdůležitější vládní budovy. Možná se vám při této příležitosti vybaví populární sitcom „Jistě pane ministře“. Nejslavnější dům v ulici má číslo 10 a od roku 1731 v něm žijí předsedové vlády.

london

Další významné pamětihodnosti

V ulici Pall Mall je celá řada proslulých pánských klubů a nachází se zde také St. James Palace, který patří k nejstarším palácům ve městě. Postavil ho Jindřich VIII. v 16. století v tudorovském stylu.

Největší gotický chrám ve městě je Westminsterské opatství. Tady se na stavbě opravdu nešetřilo. Je to místo, kde se po staletí pořádají korunovace králů. Už v 11. století zde korunovali Viléma Dobyvatele. Uvnitř jsou krásně zdobené interiéry, pomníky a v Královské kapli odpočívají ostatky zemřelých panovníků. Odpočívá zde například i W. Shakespeare.

Na parlamentním náměstí jsou sochy národních hrdinů a slavná zvonice Big Ben, která ukrývá 14 ti tunový zvon, který odbíjí čas od roku 1859. Hodiny na věži byly ve své době největšími hodinami na světě. Jsou z opálového skla a na spodní straně je nápis: Pane, ochraňuj naši královnu Viktorii I. Hodiny jsou známé svou spolehlivostí.