Zalíbila se dětem zima?

Součástí tělesné výchovy na základní i střední škole je lyžařský kurz. Některé děti budou stát na lyžích poprvé a možná i naposled, ale některé se jistě pro lyžování nadchnou. Pokud se vašim dětem lyžování zalíbí, měli byste je v tom určitě podporovat i nadále. Nemusíte být milovníkem zimních sportů, ale pokud vaše děti projeví zájem o lyžování nebo snowboard, měli byste využít nabídek lyžařských areálů v České republice a dopřát dětem zimní dovolenou třeba v období jarních prázdnin.

lyžování děti

Podporovat děti v jakémkoliv sportování, v pohybu, je velmi důležité pro jejich zdravý vývoj. Během léta to většinou není problém, chodíme s dětmi na výlety, jezdíme na kole, koloběžce. Ale s příchodem podzimu aktivity ustanou a v zimě, to už řada z nás jenom sedí doma. Pokud máte malé děti, určitě je vytáhnete ven na boby nebo sáňky, ale přejít na lyžování, to se v mnoha rodinách nedaří, protože pokud nelyžují rodiče, děti samy od sebe nezačnou. Zlom může nastat, když děti vyrazí na sjezdovky už s mateřskou školkou nebo se základní školou. Pokud se lyžování dětem zalíbí, měli byste je jako rodiče podporovat a jezdit s nimi co možná nejvíce do lyžařských areálů. Tam najdete instruktory, kteří vaše děti naučí správnou techniku a nebudete muset mít o ně strach. S instruktorem se naučí bezpečně sjíždět všechny typy sjezdovek.

lyžování děti

Že nevíte, kam s dětmi vyrazit? Co zkusit sjezdovku Červená voda? Moderně se rozvíjející se lyžařský areál, kde děti budou mít celý den o zábavu postaráno a vy si můžete užívat pohodlí v zázemí lyžařského areálu. Můžete zažít příjemnou odpočinkovou dovolenou a vaše děti se vydovádí na svahu.

Pokud nejste zvyklí si v zimě brát dovolenou, co udělat jednou výjimku a vyrazit do zasněžené přírody? Nemusíte být fanda lyžování a běžek, i turistika v zimě má své kouzlo. Jen najít odvahu a vyrazit.