Založte si dětskou skupinu

Je více než jasné, že podnikat můžete začít v jakémkoli věku. Dokonce i v jakémkoliv oboru. Pokud například milujete malé děti a vždy jste toužili po tom, abyste mohli pracovat v mateřské školce, ale nikdy jste se k něčemu takovému nedostali, pak nyní je ta správná chvíle splnit si svůj sen.
novorozený dítě
Jestliže máte navíc prostorný dům, jehož prostory by se daly skvěle využít jako herny pro děti a k tomu ještě navíc máte zahradu, kde se bez jakýchkoliv problémů vleze pískoviště, trampolína nebo dokonce prolézačka, mohli byste s klidem začít podnikat v oblasti, která se zabývá předškolní péčí o děti.
Možná si teď říkáte, že na to, abyste založili nějakou tu soukromou školku, nebo jesle nemáte potřebné vzdělání, nebo máte věk, kdy už se vám rozhodně nevyplácí začínat se studiem, pak věřte, že ani tohle není žádný problém. Podle zákona si rozhodně můžete založit Dětskou skupinu.
Jedná se o formu péče o děti, které jsou ve věku od půl roku do 6 let. Rozsahem tedy pokrývá jak jesle, tak i mateřskou školu. Jedná se o vhodné řešení preprimárního vzdělávání. Výhodou je navíc to, že oblast péče nemá tolik pravidel a norem, které rozhodně musí jesle nebo mateřské školy splňovat.
novorozenec se sourozencem
Služba sice nezajišťuje vzdělání dítěte, ale je mu poskytována péče, která se zaměřuje především na rozvoj schopností, dovedností a hygienických návyků, které jsou rozhodně potřeba. Maximální počet dětí v jedné skupině je 24.
V dnešní době v České republice existuje okolo sto skupin. Možná vás nepřekvapí ani to, že skupiny přináší také kritiku. Rozhodně se nejedná o levnou záležitost a vůbec to, že skupiny existují, snižuje úroveň vzdělávání. Pokud ale maminka potřebuje nastoupit do práce už v jednom roku dítěte, dětská skupina je tím nejlepším řešením.
Něco takového je určitě výzvou jak pro pečovatelky bez vzdělání tak i pro vysokoškolsky vzdělané pedagožky.