Rostliny ve skle

Vše, co potřebujete,je skleněná nádoba dle vašeho výběru, správné rostliny a správný substrát.
Poznámka:všimněte si, že voda ze skleněné nádoby nemůže, na rozdíl od květináčů, odtéct. Proto byste měli vždy rostlinu zalít jen tolik, kolik je třeba, aby se zabránilo hromadění vody. Rovněž doporučujeme, abyste nejprve vytvořili odtokovou vrstvu z kamene nebo štěrku. Teprve potom následuje požadovaný podklad. Nakonec stačí vytvořit malé dutiny do země a položit rostliny vedle sebe. Zdobte až na konci, například malými oblázky nebo křemičitým pískem.
květ ve skle

Sukulenty a kaktusy

Sukulenty a kaktusy všeho druhu jsou nejen oblíbené u vášnivých milovníků rostlin, ale jsou také vhodné pro lidi, kteří nemají rádi nějaké velké pečování. Malé rostliny ukládají vodu ve svých kořenech. Silné listy jsou snadno čistitelné jako u téměř žádné jiné zelené rostliny. Navíc většina sukulentů absorbuje přes noc oxid uhličitý, což je činí zvláště vhodnými pro dobré vnitřní klima v ložnici.
domácí rostlina
Jsou ideální pro použití ve skleněných nádobách, protože jsou k dispozici i ve velmi malých rozměrech, také jsou vhodné pro teplé a vlhké klima. Můžete například vybírat z těchto šesti variant:
●     Tlustice vejčitá
●     Aloe mitriformis
●     Echeveria agavoides
●     Sedum pachyphyllum
●     Echinocactus
●     Mamilárie
Kapradiny ve skle
Kapradina jako pokojová rostlina? Ano, funguje to a dokonce to vypadá opravdu dobře. Ve sklenicích působí velmi dobře, zejména jestliže visí ze stropu. U kapradí používejte nádobu se širokým vrchním koncem.
Těchto pět rostlin je vhodných:
●     Ledviník
●     Sleziník hnízdovitý
●     Netík venušin vlas
●     Parožnatka
●     Pellaea rotundifolia
Jak při výsadbě kapradiny postupovat?
  1. Naplňte skleněnou nádobu dva až tři centimetry vysokou vrstvou kamene.
  2. Pak vyplňte vysoce kvalitní půdou. Kapradiny mají rády půdu bohatou na živiny.
  3. Kapradinu položte do země a lehce zatlačte. Velmi dobře můžete kombinovat kapradí s mechem.
Tip:kapradí by nemělo být vystaveno přímému slunečnímu záření. Má také rádo vysokou vlhkost a teplo. Proto byste jej raději neměli dávat přímo vedle ohřívače. Můžete jej stříkat příležitostně vodou, aby se zvýšila vlhkost.

Orchideje

Pokud dáváte přednost kvetoucím květinám, můžete například sáhnout po orchideji. Přesněji se používají tzv. mini orchideje. Ty vyžadují jen málo místa, a proto je možné je dobře pěstovat ve skleněné nádobě. Jsou vhodné například tyto typy:
●     Phalaenopsis
●     Dendrobium
●     Oncidium
U orchidejí je postup zasazení téměř stejný jako u výše prezentovaných rostlin.
  1. Naplňte sklenici vrstvou z kamenů.
  2. Položte hlínu do vrstvy o tloušťce tří až čtyř centimetrů.
  3. Nejdelší kořeny orchideje trošku zkraťte čistým nástrojem.
  4. Položte orchidej do požadovaného místa ve sklenici a lehce rostlinu zatlačte dolů. Pokud do sklenice umístíte dvě nebo tři rostliny, neměly by být příliš těsně vedle sebe.
  5. Poté dobře zalévejte, ale ujistěte se, že žádná přebytečná voda nezůstane v nádobě. Orchidej je spokojena na jasném, ne přímo slunném místě.