Ne všichni věřitelé hrají fair

Někteří lidí se nedokáží poučit, ani když je plesknete několikrát přes prsty. Pokud jste někdy byli dlužníky, jistě víte, že to není nic příjemného, když vám věřitel klepe na dveře a chce opožděnou splátku. Ale musíte si umět také představit pozici věřitele, který někomu půjčil peníze, které se nechtějí vrátit. Možná by spoustě lidem pomohlo „vyměnit“ si role, aby se tak nějak lidé začali chápat. Jsou tu ale takoví věřitelé, kteří si na žádné srandy a pandy hrát nechtějí. Je to pro ně zisk, i když musí jít přes mrtvoly a lidé se neustále lapají do jejich sítí, někdy tuší, o co se jedná, ale většinou jsou v takové situaci, že kývnou i na zdánlivě nepřijatelné podmínky. Samozřejmě, že občanský zákoník chrání i takové případy, ale upřímně, kdo si čte občanský zákoník, než si půjčí nebo se dostane do dluhů?
komunikace.png

Lidé neznají svá práva, ani povinnosti

A to je největší kámen úrazu. Kdyby to byl přesný opak, tak se nic takového jako lichva nestává. Ono se to ale děje a děje se to často, možná až příliš často. Je to chyba státu, že dostatečně důsledně nepotírá tento neduh? Nebo je to chyba korupce a zkorumpovaných orgánů? Je to chyba samotných lidí, kteří těží z lidského utrpení? To se nikdy nedozvíme, jedno ale víme – tito lidé se nezastaví, dokud nebudou mít své peníze i s profitem zpátky na stole. A i kdyby vám museli rozebrat kachličky v kuchyni, tak ty peníze dostanou. To, že nesmějí vkráčet do vašeho bytu a mlátit dlužníky, to už se tak nějak neřeší.
ruce u sochy svobody.jpg

Vybírejte pečlivě

Vyberte si věřitele,který vás nechce sedřít z kůže. Jak? Stačí se podívat na recenze, ohlasy nebo poptat se v okolí. Anebo vám také může poradit, jak na to. Pokud tedy chcete půjčit od nebankovních společností. A hlavně si čtěte smlouvy, a co se vám nelíbí, tak zkonzultujte. Seriózní věřitel vám klidně dá čas, ať to prostudujete a do ničeho vás nenutí. Jakmile na vás někdo tlačí a nutí do podpisu, tak už víte, co je kdo zač.