výlet s dětmi praha

Hlavní město je doslova zaplněné parky, hřišti na hraní, kde se vaši malí raubíři zabaví na spoustu hodin. Stejně tak si můžete přímo vyhledat kam na výlet s dětmi praha a vyskočí vám hned několik možností, které přímo vybízí vyrazit na odpolední procházku ven. Co ale naplat, když venku lije jako z konve, to je pak potřeba vymyslet zábavu doma.

vodní hrátky
 

  • Básnička s pohybem

Básničky, které jsou navíc doplněné o napodobování, se nikdy neomrzí. Řeč, pohyb a rytmus jsou v nich propojené, takže dokážou ratolesti rozvíjet po všech stránkách. Těm menším pak můžete s pohyby rukou a nohou maličko pomoct, větší nechte, aby po vás opakovaly a pak básničky říkaly samy.
 

  • Zábava s míčky z molitanu

Tyhle měkké míčky znáte a s největší pravděpodobností je doma určitě někde objevíte. Jejich nespornou výhodou je, že doma zkrátka nic neponičí a hra s nimi navíc není hlučná a nebezpečná. Můžete je s dětmi házet o volnou zeď a chytat nebo si s nimi můžete jen tak pinkat ve vzduchu. Určitě si s nimi užijete zábavu po celý den.
 

  • Zábava na štaflích

Štafle má doma kdekdo, stačí je za deštivého dne umístit do prostředka místnosti, kdy bude kolem dostatek místa. Už i dvouleté batole si s nimi užije spoustu radosti. Podle věku vymýšlejte různé soutěže, kdo vyleze první dva schůdky, kdo dokážete vylézt až nahoru. Nebo kdo bude úplný vítěz a dokáže přelézt na druhou stranu. Vždy však dohlížejte při hře na dění kolem, aby nedošlo k poranění. Nezapomeňte však štafle po hře uklidit zpět na bezpečné místo, mohlo by totiž dojít velmi snadno k maléru.
 
hraní

  • Vyzkoušejte výdrž

Vezmete si tužku a papír, do ruky stopky, případně telefon a postupně budete zadávat různé úkoly, například jak dlouho vydržíte stát na levé noze, pak to samé se zavřenýma očima nebo mít ukázkově předpaženo. Na konci pak můžete porovnat výsledky a odměnit vaše raubíře něčím dobrým k svačině.